Artykuły

A to byli przebierańcy

Wojna kostiumowa

Numer 23.2022
Wszystko wam wyśpiewam! Freddy Lim z New Power Party zaczynał od kapeli death metalowej. Wszystko wam wyśpiewam! Freddy Lim z New Power Party zaczynał od kapeli death metalowej. AFP / EAST NEWS
Tajwańscy politycy chętnie się kreują na bohaterów kreskówek. W ten sposób mogą się przypodobać wyborcom i zagrać na nosie ponurym aparatczykom z Pekinu.
Może Iron Man pomoże? W 2020 r. konserwatysta Han Kuo-yu (pierwszy z prawej) nie został prezydentem, a były premier Chang San-cheng (obok) – wice- prezydentem. W następnych wyborach wystąpią w kostiumach.Bloomberg/Getty Images Może Iron Man pomoże? W 2020 r. konserwatysta Han Kuo-yu (pierwszy z prawej) nie został prezydentem, a były premier Chang San-cheng (obok) – wice- prezydentem. W następnych wyborach wystąpią w kostiumach.

Kultura polityczna nakazuje podziękować swoim wyborcom. Ważne jest nie tylko to, co się powie, lecz także w jaki sposób. Gdy w 2020 r. Lai Pin-yu została najmłodszą posłanką w historii Tajwanu, miała na to gotowy pomysł. W trakcie wieczoru wyborczego wystąpiła przebrana za Asuki Langley Soryu, bohaterkę popularnego anime. Jednocześnie umieściła post na Facebooku: „Witajcie przyjaciele, jestem Lai Pin-yu. Zostałam wybrana do parlamentu z okręgu numer 12. Śmiało odzywajcie się do mnie przez najbliższe cztery lata”.

04.11.2022 Numer 23.2022
Reklama