Artykuły

Ciężkie czasy dla bobasów

Pokolenie no kids

Numer 25.2022
Umiłowanie swobody to nie wszystko. Niektórzy są zapracowani i nie chcą brać na siebie dodatkowych obowiązków. Umiłowanie swobody to nie wszystko. Niektórzy są zapracowani i nie chcą brać na siebie dodatkowych obowiązków. Shutterstock
Coraz więcej młodych ludzi wybiera bezdzietność. Dla społeczeństwa to decyzja brzemienna w skutki.
Czy posiadanie dzieci jest rzeczywiście zbrodnią przeciwko środowisku? A może nawet przeciw ludzkości? – można by ironicznie zapytać.Alamy/BE&W Czy posiadanie dzieci jest rzeczywiście zbrodnią przeciwko środowisku? A może nawet przeciw ludzkości? – można by ironicznie zapytać.

W dzieciństwie Florence bawiła się lalką Barbie. Lubiła ją czesać i przebierać. Wymyślała różne scenariusze, w których ważną rolę odgrywał Ken. Z reguły Barbie i jej towarzysz brali ślub, a potem żyli długo i szczęśliwie. Nigdy jednak nie mieli dziecka. W miarę dorastania Florence uświadomiła sobie, że nie pragnie zostać matką. – Jesteś jeszcze taka młoda, to przyjdzie z czasem, gdy spotkasz odpowiedniego mężczyznę – powtarzali jej rodzice i dziadkowie. A w niej aż się gotowało w takich chwilach.

02.12.2022 Numer 25.2022
Reklama