Artykuły

Kod wiary

Metafizyka kwantowa

Numer 26.2022
Mówił o całości. nie będąc całością. Fragment rzeźby znalezionej po wojnie w ruinach kościoła św. Mikołaja w Hamburgu. Mówił o całości. nie będąc całością. Fragment rzeźby znalezionej po wojnie w ruinach kościoła św. Mikołaja w Hamburgu. Alamy / BEW
„Matrix” i fizyka kwantowa pomagają nam zrozumieć, kim naprawdę był Jezus – twierdzi francuski filozof nauki i futurolog Jean Staune.
Bez XX-wiecznej fizyki pojąć tego nie można. „Św. Jan Chrzciciel przedstawiający Jezusa” (Bartolomé Esteban Murillo, 1655 r.).Image State/EAST NEWS Bez XX-wiecznej fizyki pojąć tego nie można. „Św. Jan Chrzciciel przedstawiający Jezusa” (Bartolomé Esteban Murillo, 1655 r.).

Twierdzi pan, że napisał książkę śledczą o Jezusie. Czy można jeszcze odkryć coś nowego w tym zakresie?
Jean Staune: Może się to wydawać zarozumialstwem, że piszę na temat, na który od tylu lat i na wszelkie możliwe sposoby powiedziano już wszystko… Ale to jest jak z kawałkami układanki: wszystkie leżą przed nami od dawna, ale można je układać na zupełnie nowe sposoby.

A zatem co wynika z pańskiego dochodzenia?
Wbrew poglądowi współczesnej egzegezy, że Ewangelia Jana najbardziej odbiega od wizerunku „historycznego Jezusa”, twierdzę, że właśnie ten przekaz jest najbardziej wiarygodny i jako jedyny został spisany przez naocznego świadka nauczania Jezusa.

16.12.2022 Numer 26.2022
Reklama