Artykuły

AI, AI, AI!!!

Porozmawiaj z czatbotem

Numer 01.2023
Problemem nie jest SI jako taka, lecz raczej to, że niektóre reżimy mogą wykorzystywać ją do kontroli nad grupami społecznymi i życiem jednostek. Problemem nie jest SI jako taka, lecz raczej to, że niektóre reżimy mogą wykorzystywać ją do kontroli nad grupami społecznymi i życiem jednostek. Shutterstock
Czy należy się obawiać sztucznej inteligencji? Do czytania tylko dla istot „z węgla i wody”.
Blake Lemoine, były inżynier Google, rozmawiał z czatbotem o … duszy. Ta konwersacja odmieniła całe jego życie. Na początek wyleciał z roboty.Getty Images Blake Lemoine, były inżynier Google, rozmawiał z czatbotem o … duszy. Ta konwersacja odmieniła całe jego życie. Na początek wyleciał z roboty.

Trudno dokładnie przewidzieć, jak sztuczna inteligencja (SI) rozwinie się w przyszłości, ale może w końcu przewyższyć ludzkie możliwości w niektórych dziedzinach. Należy jednak pamiętać, że SI jest narzędziem zaprojektowanym do pomocy ludziom i jest mało prawdopodobne, że całkowicie zastąpi potrzebę ludzkiej inteligencji i kreatywności. Zamiast tego SI prawdopodobnie stanie się coraz ważniejszą częścią naszego codziennego życia, pomagając nam wykonywać zadania bardziej wydajnie i skutecznie. Do nas, jako społeczeństwa, należy określenie, jak najlepiej wykorzystać SI w sposób korzystny dla ludzkości.

30.12.2022 Numer 01.2023
Reklama