Artykuły

Higiena Europy

Reparacje od Niemiec. Widziane z Kremla

Numer 03.2023
Warszawa stwarza prawny precedens (pikieta narodowców przed kancelarią premiera, Warszawa, listopad 2018 r.). Warszawa stwarza prawny precedens (pikieta narodowców przed kancelarią premiera, Warszawa, listopad 2018 r.). Piotr Molęcki / EAST NEWS
Reparacje od Niemiec? Inicjatywa Polski tylko na pierwszy rzut oka wydaje się bezsensowna – twierdzą kremlowscy komentatorzy. Ich zdaniem chodzi o coś zupełnie innego.
Pełnomocnik rządu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk oświadczył, że Polska zwróciła się o pomoc do Kongresu USA.Tomasz Jędrzejowski/Reporter Pełnomocnik rządu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk oświadczył, że Polska zwróciła się o pomoc do Kongresu USA.

Polska od pewnego czasu coraz natarczywiej domaga się od Niemiec wypłat z tytułu reparacji wojennych. Ostatnio poprosiła, aby jej dyplomatyczną szarżę na Berlin wsparły Stany Zjednoczone. Polska zwróciła się o pomoc do Kongresu USA. Pieniędzy z reparacji Polacy raczej nigdy nie zobaczą, ale w tej grze chodzi o coś zupełnie innego. Prawdziwe cele odkrywają przed czytelnikami rosyjskiego dziennika „Izwiestia” Maria Szaipowa i Andriej Kuzmak.

Wypowiedzi polskich polityków należy traktować bez ironii.

27.01.2023 Numer 03.2023
Reklama