Artykuły

Ostatni krąg piekła

Świat krat

Numer 03.2023
Transpłciowa aresztantka czeka na proces w jednej celi z mężczyznami. Zdana na ich łaskę i (częściej) niełaskę. Zdjęcie z cyku „Días eternos” (Wieczne dni). Transpłciowa aresztantka czeka na proces w jednej celi z mężczyznami. Zdana na ich łaskę i (częściej) niełaskę. Zdjęcie z cyku „Días eternos” (Wieczne dni). Ana María Arévalo Gosen/Redux / EAST NEWS
Wenezuelska fotografka Ana María Arévalo Gosen od lat dokumentuje fatalne warunki w więzieniach dla kobiet w Ameryce Łacińskiej.

Gaudi siedziała dziesięć lat za pranie brudnych pieniędzy. Potrzebowała forsy, bo chciała dać córce ładny prezent na piętnaste urodziny. Mogła ją zarobić tylko u gangstera. Po wyroku kilka razy przenoszono ją z jednego więzienia do drugiego, najpierw w Gwatemali, potem w Wenezueli. Wreszcie trafiła do „lochu” w San Cristobal. – Cela była pogrążona w mroku przez większość dnia. Strażnicy nie pozwalali nam trzymać żadnych rzeczy osobistych. Nawet papieru toaletowego, szamponu, mydła… – opowiada w rozmowie z Marine Bischoff, autorką reportażu w „Le Figaro Magazine”.

27.01.2023 Numer 03.2023
Reklama