Artykuły

Protokół bezsilności

Dusza przeciw ciału

Numer 04.2023
„Wiem, że chcielibyście mieć szczęśliwe dziecko, ale ja nim nie jestem”. To brzmi jak ogłoszenie upadłości rodziców. „Wiem, że chcielibyście mieć szczęśliwe dziecko, ale ja nim nie jestem”. To brzmi jak ogłoszenie upadłości rodziców. Shutterstock
Eksperci nazywają to „zachowaniem niesamobójczym samookaleczającym”. Ale co to naprawdę znaczy, gdy waszemu dziecku non stop grozi śmierć z własnej ręki?
Jak duże jest ryzyko, że dziecko zrobi sobie coś gorszego niż dotąd? Nikt nie może na to odpowiedzieć.Shutterstock Jak duże jest ryzyko, że dziecko zrobi sobie coś gorszego niż dotąd? Nikt nie może na to odpowiedzieć.

Nasza córka ma 15 lat. Niektórzy powiedzieliby, że się tnie. Ale to błędne, poniżające określenie. Nasza córka zadaje sobie rany, które pozostawiają blizny. Widoczne na zawsze. Ale naprawdę rozpaczamy nad tymi, których nie widać. Dziewczyna kaleczy swoje ciało, czasem bardzo głęboko. Na przedramionach, ramionach, nogach, prawie wszędzie. Długo o tym nie wiedzieliśmy. Czy rodzice, którzy kochają swoje dzieci, mogą przeoczyć coś takiego? Gdyby ktoś nam to powiedział, nie uwierzylibyśmy. Kiedy straciliśmy córkę?

10.02.2023 Numer 04.2023
Reklama