Artykuły

Bidenski w Warszawie

Przyszłość Europy rozstrzyga się na Wschodzie

Numer 08.2023
„Najważniejsze, żeby Rosja nie wygrała tej wojny. Jedyną szansą Putina na samodzielne zakończenie tego wyniszczającego konfliktu jest powrót do granic sprzed aneksji Krymu.” „Najważniejsze, żeby Rosja nie wygrała tej wojny. Jedyną szansą Putina na samodzielne zakończenie tego wyniszczającego konfliktu jest powrót do granic sprzed aneksji Krymu.” caglecartoons.com
W wyniku wojny w Ukrainie środek ciężkości w Europie przesunął się jeszcze bardziej na Wschód. Polska staje się strategicznie ważniejsza – ocenia historyk Harold James.
„Kryzysy, które na pierwszy rzut oka wydają się niszczycielskie, niosące śmierć i zniszczenie, ostatecznie przyczyniają się do transformacji.”caglecartoons.com „Kryzysy, które na pierwszy rzut oka wydają się niszczycielskie, niosące śmierć i zniszczenie, ostatecznie przyczyniają się do transformacji.”

Po rosyjskim ataku na Ukrainę NATO nie jest już w stanie śmierci mózgowej, jak to prowokacyjnie zauważył trzy lata temu Emmanuel Macron.
Harold James: Tak, sojusz obronny żyje. To szczęście, że Joe Biden jest teraz prezydentem stanów Zjednoczonych. Ma głębokie zrozumienie Europy. Byłem w Polsce, kiedy złożył tam swoją drugą historyczną wizytę w ciągu roku. Warto zauważyć, że prezydent swoje najbardziej dramatyczne i najważniejsze zobowiązania wobec Europy podjął w Warszawie.

05.04.2023 Numer 08.2023
Reklama