Artykuły

Lekarz jedynego kontaktu

Najtańsi lekarze? To meksykańscy aptekarze!

Numer 08.2023
Zaczynali od sprzedaży zamienników leków. Teraz są jednym wielkim zamiennikiem lecznictwa. Zaczynali od sprzedaży zamienników leków. Teraz są jednym wielkim zamiennikiem lecznictwa. AFP / EAST NEWS
Dr Simi to symbol największej sieci aptek w Meksyku. I symptom kryzysu publicznej służby zdrowia.
Udzielają porad, rozdają żywność, edukują, inwestują w ubogie dzielnice… Czy to populizm, czy odpowiedzialny kapitalizm?Alamy/BEW Udzielają porad, rozdają żywność, edukują, inwestują w ubogie dzielnice… Czy to populizm, czy odpowiedzialny kapitalizm?

Ma krzaczaste siwe wąsy i zaokrąglony brzuszek. Jak Meksyk długi i szeroki, podryguje na ulicach miast i miasteczek w rytmie reggaetonu. Na TikToku obserwują go dwa miliony użytkowników, gwiazdy popu obściskują się z nim na koncertach. Gigantyczne podobizny jego twarzy zdobią górskie zbocza. Oto Dr Simi – symbol Farmacias Similares, największej sieci aptek w Meksyku, mającej ponad 8500 punktów sprzedaży w całym kraju.

Wszechobecność Dr. Simiego świadczy o niezwykle intensywnej strategii marketingowej firmy, ale także o fiasku publicznej służby zdrowia.

05.04.2023 Numer 08.2023
Reklama