Artykuły

Zakład marny

Najgorsze więzienie na Filipinach

Numer 09.2023
Tu zawsze coś się dzieje. Jak nie wyjazdowy mecz piłkarski drużyny więźniów, to interwencja służb specjalnych po wybuchu bomby na jednym z oddziałów. Każdy pretekst jest dobry, by wyjść z dusznej celi. Tu zawsze coś się dzieje. Jak nie wyjazdowy mecz piłkarski drużyny więźniów, to interwencja służb specjalnych po wybuchu bomby na jednym z oddziałów. Każdy pretekst jest dobry, by wyjść z dusznej celi. Getty Images
Narkotyki, jacuzzi i konia znaleziono w największym filipińskim więzieniu, gdzie za odpowiednią cenę można było kupić wszystko.
Mecz piłkarski drużyny więźniów.EPA/PAP Mecz piłkarski drużyny więźniów.

Funkcjonariusze, którzy z zaskoczenia przeszukali największe filipińskie więzienie, odkryli rzeczy niebezpieczne i osobliwe. W zakładzie karnym New Bilibid znaleziono dziesiątki tysięcy przeszmuglowanych towarów, takich jak śmiertelnie niebezpieczna broń, alkohol, narkotyki czy przedmioty służące do hazardu. Okazało się też, że na terenie więzienia żyła cała menażeria: liczne konie, koguty do walk i pytony.

Powodem do przeszukania stało się głośne zabójstwo filipińskiego radiowca Percivala Mabasy, znanego lepiej pod pseudonimem Percy Lapid.

21.04.2023 Numer 09.2023
Reklama