Artykuły

Szansa na wyrównanie

Piłkarskie święto

Numer 15.2023
Tak Amerykanki cieszyły się ze zdobycia trofeum w 2019 roku. Radość była podwójna – po raz pierwszy zawodniczki otrzymały bezpośrednie wypłaty od FIFA. Tak Amerykanki cieszyły się ze zdobycia trofeum w 2019 roku. Radość była podwójna – po raz pierwszy zawodniczki otrzymały bezpośrednie wypłaty od FIFA. AP / EAST NEWS
W Australii zaczyna się piłkarski mundial. Futbol kobiet cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co przynosi zyski związkowcom. A co z zawodniczkami?
Brazylijka Marta ma szansę zostać pierwszą osobą w historii, która zdobędzie bramkę na sześciu mundialach.Reuters/Forum Brazylijka Marta ma szansę zostać pierwszą osobą w historii, która zdobędzie bramkę na sześciu mundialach.

Tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet rozgrywane po raz pierwszy w Australii i Nowej Zelandii potrwają od 20 lipca do 20 sierpnia. 32 lata po inauguracyjnym turnieju, po raz pierwszy o tytuł najlepszej reprezentacji powalczą aż 32 drużyny. Prezes FIFA Gianni Infantino ogłosił sprzedaż rekordowej jak na rozgrywki kobiet liczby ponad miliona biletów wstępu na mecze. Budżet na wynagrodzenia i premie dla uczestniczek wzrósł trzykrotnie w porównaniu z ostatnim mundialem. W ciągu ośmiu lat z 15 milionów dolarów łączna pula wzrosła do 110 milionów i choć wciąż nie jest to 440 milionów, jakie mieli do podziału mężczyźni na zeszłorocznych mistrzostwach w Katarze, to jednak widać pewien postęp.

14.07.2023 Numer 15.2023
Reklama