Artykuły

Zielone latanie

Skrzydła z prądem

Numer 16.2023
Pierwszy lot testowy elektrycznego samolotu ES-30 ma się odbyć w 2026 roku. Jak sama nazwa wskazuje, maszyna może przewieźć do trzydziestu pasażerów. Pierwszy lot testowy elektrycznego samolotu ES-30 ma się odbyć w 2026 roku. Jak sama nazwa wskazuje, maszyna może przewieźć do trzydziestu pasażerów. Heart Aerospace
Norwegia jest uważana za pioniera w dziedzinie czystej mobilności. Teraz Skandynawowie chcą nakłonić linie lotnicze do przejścia na napędy elektryczne.
Baterię o masie pięciu ton umieszczono w dolnej części kadłuba.Heart Aerospace Baterię o masie pięciu ton umieszczono w dolnej części kadłuba.

Podjazd z zardzewiałym szlabanem, drewniane baraki w zaawansowanym stanie rozkładu, wioska kontenerowa jako hostel. Czasy, gdy komercyjne samoloty startowały z lotniska Säve w pobliżu Göteborga, już dawno minęły. Kto chce odwiedzić firmę Heart Aerospace, musi znaleźć jedyny nowy budynek na zarośniętym terenie. Start-up pracuje nad przyszłością lotnictwa pasażerskiego. Mówi się tu po angielsku, dwustu pracowników z ponad trzydziestu krajów pracuje w prostych biurach na planie otwartym w głównym budynku, w przyległych kontenerach i dwóch dużych hangarach.

27.07.2023 Numer 16.2023
Reklama