Artykuły

Skarby ziemi

Numer 16.2023
Triceratops Big John sprzedany na aukcji w Paryżu w październiku 2021 r. za 6,6 mln euro. Trafił do prywatnego muzeum na Florydzie – oraz do Księgi Guinnessa. Triceratops Big John sprzedany na aukcji w Paryżu w październiku 2021 r. za 6,6 mln euro. Trafił do prywatnego muzeum na Florydzie – oraz do Księgi Guinnessa. Cover / EAST NEWS
W co warto zainwestować, gdy masz forsy jak lodu? To proste: kup sobie dinozaura.
Kto da więcej? Hipakrozaur Henry poszedł pod młotek w grudniu 2021 r. w Mediolanie. Szczęśliwy nabywca wysupłał 240 tys. euro.Rex/EAST NEWS Kto da więcej? Hipakrozaur Henry poszedł pod młotek w grudniu 2021 r. w Mediolanie. Szczęśliwy nabywca wysupłał 240 tys. euro.

Franky Mulliez nie jest typem amatora dzieł sztuki. Kiedy jednak dorobił się fortuny, zaczął odwiedzać domy aukcyjne i szastać groszem. Dziś ma w swoich zbiorach stare obrazy, meble, a nawet powozy. Wyremontował zrujnowany pałacyk w Dampierre, aby wyeksponować tam kolekcję antyków. Jej ozdobą jest czaszka mozazaura – morskiego gada sprzed 60 mln lat. – Kupiłem ją na pchlim targu w Saint-Ouen – wyjaśnia 76-letni miliarder w rozmowie z Pauline Lallement, reporterką francuskiego dwutygodnika „Society”.

27.07.2023 Numer 16.2023
Reklama