Artykuły

No brylant, no istny cud…

13-karatowny brylant skradziony przez jasnowidza

Numer 18.2023
John Lee, alias Giovanni, został aresztowany, ale części precjozów prawdopodobnie nie da się już odzyskać. John Lee, alias Giovanni, został aresztowany, ale części precjozów prawdopodobnie nie da się już odzyskać. AN
Hochsztapler udający jasnowidza skradł klejnoty katarskiego szejka warte 90 mln dolarów.
Były premier Kataru skutecznie negocjował z arabskimi terrorystami, ale amerykańskiemu złodziejowi dał się podejść we własnej rezydencji.Bloomberg/Getty Images Były premier Kataru skutecznie negocjował z arabskimi terrorystami, ale amerykańskiemu złodziejowi dał się podejść we własnej rezydencji.

Christie’s, jeden z najważniejszych domów aukcyjnych świata, prowadzący od lat sprzedaż dzieł sztuki, w listopadzie ub.r. ogłosił kolejną licytację, przewidzianą na początek grudnia. Na aukcję w Londynie miał trafić 13-karatowy różowy brylant wart 35 mln dolarów. Wystawił go anonimowy kolekcjoner. Organizatorzy byli pod wrażeniem. Taki brylant to rarytas z najwyższej półki, na aukcji klejnoty tej klasy należą do rzadkości. Zwykle różowe brylanty ważą nie więcej niż jedną piątą karata. Do aukcji nie doszło.

25.08.2023 Numer 18.2023
Reklama