Artykuły

Śmierć ci wszystko wybaczy

Nieświęci święci

Numer 18.2023
Jesteśmy ludźmi, więc popełniamy błędy, a Santa Muerte daje nam szansę, by żyć dalej – mówią wierni. Jesteśmy ludźmi, więc popełniamy błędy, a Santa Muerte daje nam szansę, by żyć dalej – mówią wierni. Rex / EAST NEWS
W Meksyku i USA dynamicznie rozwijają się kulty nieoficjalnych katolickich świętych. Przyciągają Latynosów zniechęconych sztywną doktryną Kościoła.
Po co chodzić do kościoła, skoro można przyjść do Niej?Panos/Forum Po co chodzić do kościoła, skoro można przyjść do Niej?

W piątkowy wieczór dwadzieścia kilka osób gromadzi się na nabożeństwie w małym lokalu przy Melrose Avenue w Los Angeles. Z uniesionymi rękoma modlą się o pokój, siłę oraz „dostąpienie prawdziwej wolności i dziedzictwa zachowanego w niebie”. W ofierze przynieśli kwiaty, recytują „Padre Nuestro” (Ojcze Nasz) i „Ave María” (Zdrowaś Mario), proszą, by ludzkość stała się bardziej świadoma i „nie niszczyła już planety”. Tabliczka przed wejściem upomina przechodniów, by powstrzymywali się w tym miejscu od przeklinania – z szacunku dla świątyni.

25.08.2023 Numer 18.2023
Reklama