Bliski Wschód

Amor na bezrobociu

Ślub pod specjalnym nadzorem

Numer 22/ 2013
Ubożsi mogą zdecydować się tani obrzęd zbiorowy. Ślub na 22 par w Karaczi. Ubożsi mogą zdecydować się tani obrzęd zbiorowy. Ślub na 22 par w Karaczi. AFP
Pakistańska swatka Mumtaz Qureshi zaaranżowała tysiące małżeństw, precyzyjnie dobierając ludziom partnerów – i mimo tego doświadczenia z pokorą oświadcza: „Nie mam przepisu na udany związek”.
Pakistańscy nowożeńcy. Wesele z udziałem kilkuset osób trwa zazwyczaj trzy dni.AFP Pakistańscy nowożeńcy. Wesele z udziałem kilkuset osób trwa zazwyczaj trzy dni.

Jeśli małżeństwa noszą stempel niebios, to z pewnością biuro pani Mumtaz Qureshi w Karaczi może poszczycić się niebiańskimi wpływami. W ciągu 30 lat pracy w charakterze swatki straciła już rachubę co do liczby par, które za jej sprawą żyły długo i szczęśliwie. Prowadzi biuro matrymonialne obsługujące osoby z wyższych sfer klasy średniej. Ponieważ swatanie ma w islamie status dobrego uczynku, nie warto zwracać uwagi na rachunki, jakie trzeba zapłacić za usługę, która przeżywa istny rozkwit.

19.07.2013 Numer 22/ 2013
Reklama