Bliski Wschód

Ali Baba i jego reformy

Jordania - tron na piasku

Numer 23/ 2013
Abdullah II (z lewej) (ur. w 1962 r.) jest absolwentem Oxfordu, Georgtown i Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst. Służył w brytyjskiej kawalerii, ale na pilotażu też się zna. Abdullah II (z lewej) (ur. w 1962 r.) jest absolwentem Oxfordu, Georgtown i Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst. Służył w brytyjskiej kawalerii, ale na pilotażu też się zna. EAST NEWS
Gdy król Abdullah II w 1999 r. objął władzę w Jordanii, z zapałem zabrał się za zmienianie państwa. Z zapału zostało niewiele, a jeśli udało się wprowadzić jakieś zmiany, to tylko „tylnymi drzwiami”.
Król z królową Ranią (z prawej) i dziećmi: księciem Haszemem oraz księżniczkami: Salmą i Iman.EAST NEWS Król z królową Ranią (z prawej) i dziećmi: księciem Haszemem oraz księżniczkami: Salmą i Iman.

Król Abdullah II, czwarty haszymidzki monarcha Jordanii, podjeżdża do lądowiska helikopterów nieopodal jego pałacu Al-Hummar w zachodniej części Ammanu. Wysiada z opancerzonego mercedesa, by zasiąść za sterami śmigłowca Blackhawk. Po chwili maszyna odrywa się od ziemi i bierze kurs na położone ponad 100 km na południe miasto Karak. Monarcha ma się tam spotkać z przywódcami największych jordańskich klanów, z których rekrutuje się polityczna i wojskowa elita kraju.

01.08.2013 Numer 23/ 2013
Reklama