Bliski Wschód

Lochy Baszara

Syryjskie więzienie

Numer 33/ 2013
Więzienie Sidnaja; 30 km od Damaszku. To tutaj reżim al-Asada więzi swoich politycznych przeciwników. Więzienie Sidnaja; 30 km od Damaszku. To tutaj reżim al-Asada więzi swoich politycznych przeciwników. Studio Forum
W Saidnaji, ponurych kazamatach na północ od Damaszku, syryjski reżim więzi „wrogów państwa”. Wśród nich było wielu islamistów, których po wybuchu powstania wypuszczono na wolność, aby zdestabilizować obóz przeciwników władzy.
Uzbrojeni islamiści przedostali się do palestyńskich obozów w Libanie.Reuters/Forum Uzbrojeni islamiści przedostali się do palestyńskich obozów w Libanie.

Słysząc zgrzyt klucza w zamku, muszą natychmiast stanąć twarzą do ściany z podniesionymi rękami. Przede wszystkim nie wolno im odwracać głowy. Jeśli strażnik wychwyci czyjeś spojrzenie, to na winnego może spaść grad ciosów. Klawisze wyrzucają posiłek przyniesiony w dużej misce na nylonowy worek, a czasami wprost na lepiącą się od brudu podłogę. Odrobina kaszy z sosem i paroma cieniutkimi kromkami chleba, podawana raz dziennie około godziny 14, musi wystarczyć więźniom za obiad i kolację.

20.12.2013 Numer 33/ 2013
Reklama