Bliski Wschód

Ziemia pije krew niewiernych

Prawo kalifatu

Numer 18/ 2014
Rakka w Syrii. Tu już rządzi i wymierza sprawiedliwość Państwo Islamskie. Rakka w Syrii. Tu już rządzi i wymierza sprawiedliwość Państwo Islamskie. Reuters / Forum
Garstka irackich chrześcijan rozpaczliwie czeka na pomoc zachodniego świata. Ale zamiast ratunku nadchodzi okrutna śmierć, niesiona przez fanatycznych bojowników Państwa Islamskiego.
Z Mosulu do Erbilu. Uciekający chrześcijanie nie proszą już o żywność, tylko o paszporty. Chcą raz na zawsze opuścić Irak.SIPA/EAST NEWS Z Mosulu do Erbilu. Uciekający chrześcijanie nie proszą już o żywność, tylko o paszporty. Chcą raz na zawsze opuścić Irak.

Dokonało się. Po raz pierwszy od 1700 lat na Równinie Niniwy nie ma już żadnych chrześcijan. A jeszcze niedawno stanowili dziesiątą część ludności Iraku. Dżihadyści z Państwa Islamskiego zagarnęli wszystko: najpierw 10 czerwca br. zajęli Mosul, drugie co do wielkości miasto Iraku i kolebkę chrześcijaństwa, a potem 7 sierpnia Karakosz i okoliczne miejscowości. Po ich zajęciu innowiercy usłyszeli złowrogie ultimatum. Dano im do wyboru: nawrócić się na islam, zapłacić bardzo wygórowaną daninę, wynieść się czym prędzej, pozostawiając cały swój dobytek, albo przygotować się na śmierć.

29.08.2014 Numer 18/ 2014
Reklama