Bliski Wschód

Mafia obiecana

Dintojra w Izraelu

Numer 21/ 2014
Zamach w Aszkelonie (październik ub.r.). Lista ofiar gangsterskich porachunków powiększyła się o kolejną osobę. Zamach w Aszkelonie (październik ub.r.). Lista ofiar gangsterskich porachunków powiększyła się o kolejną osobę. Flash 90 / Forum
Zamachy z użyciem samochodów-pułapek, ataki rakietami przeciwczołgowymi, strzelaniny… Izraelska wojna gangów przyniosła już niemal tyle samo ofiar, co ataki Hamasu.
Charlie Abutbul, boss z Netanji, stracił „żołnierzy”, majątek i władzę. Wolał zabić się sam, niż pójść do więzienia.Flash 90/Forum Charlie Abutbul, boss z Netanji, stracił „żołnierzy”, majątek i władzę. Wolał zabić się sam, niż pójść do więzienia.

Zamknąwszy się w sypialni, Charlie Abutbul włożył sobie lufę do ust i strzelił. Tamtego dnia, 17 kwietnia, cała Netanja obchodziła trzeci dzień święta Paschy. W rodzinie słynnego mafiosa miał to być jednak dzień żałoby. Choć już od pewnego czasu ten słynny gangster był cieniem samego siebie. Przestępcze imperium w nadmorskim mieście rodzina Abutbulów budowała od lat 60., kiedy to ściągnęła z Francji do Izraela. Teraz imperium zaczęło się sypać. Starszy brat Charliego, przystojny Felix, został zamordowany w 2002 r.

10.10.2014 Numer 21/ 2014
Reklama