Bliski Wschód

Dżihad? To sama radość!

Moda na bycie wojownikiem

Numer 25/ 2014
Islam: niezrozumiana religia - pod takim hasłem młodzi islamiści zorganizowali marsz we Frankfurcie nad Menem. Islam: niezrozumiana religia - pod takim hasłem młodzi islamiści zorganizowali marsz we Frankfurcie nad Menem. DPA / PAP
Co sprawiło, że młode chłopaki z niemieckich miast i miasteczek nagle ruszyli na świętą wojnę, by w Syrii z zapałem ścinać głowy niewiernym?
Denis Cuspert - najpierw rapował, ale nie miał talentu. Później bił sie w klatce, ale Cetinkaya stłukł go tak, że mu się odechciało. W końcu został gwiazdą, mentorem.Imago/EAST NEWS Denis Cuspert - najpierw rapował, ale nie miał talentu. Później bił sie w klatce, ale Cetinkaya stłukł go tak, że mu się odechciało. W końcu został gwiazdą, mentorem.

Kiedy Ismail Cetinkaya spotyka w Hamburgu jednego z tych chłopaków, którzy wybierają się na wojnę do Syrii, z reguły pyta go: Czy już kiedyś spałeś zimą bez ogrzewania? Wiesz, jak się żyje bez prądu i bez wody? Czy wydaje ci się, że kałasznikow funkcjonuje tak samo jak twoje playstation?

Potem pyta jeszcze, czy ten młody człowiek zostawia matkę. I cytuje słowa proroka Mahometa: „Raj leży u stóp matki”. Kto zatem opuszcza płaczącą matkę, nie wejdzie do raju.

05.12.2014 Numer 25/ 2014
Reklama