Bliski Wschód

Taniec Zielonego Księcia

Dziecko Hamasu

Numer 26.2014
Hamas nie ma litości nie tylko dla Żydów, ale też dla kolaborantów i oportunistów po stronie arabskiej. Hamas nie ma litości nie tylko dla Żydów, ale też dla kolaborantów i oportunistów po stronie arabskiej. Getty Images
Musab Hasan Jusuf jest synem przywódcy Hamasu. Ostatnio znalazł się na prowadzonych przez islamistów listach zdrajców do odstrzału, bo się okazał agentem izraelskiego kontrwywiadu.
Miłość, terror i polityka. Oficer prowadzący Gonen Ben Icchak (z prawej) dosłownie uwiódł palestyńskiego więźnia (kadr z filmu „Zielony Książę”).Music Box Films/• Miłość, terror i polityka. Oficer prowadzący Gonen Ben Icchak (z prawej) dosłownie uwiódł palestyńskiego więźnia (kadr z filmu „Zielony Książę”).

Większość dzieciństwa Musab Hasan Jusuf spędził na cmentarzu. Palestyński chłopiec, który dorastał niedaleko Ramallah, często spotykał się tam z kolegami, bo grobów było mało, a wolnego miejsca – dużo. Grywał więc tam z kumplami w piłkę. Pod koniec lat 80. boisko zaczęło się kurczyć, a grobów przybywało. Wybuchła pierwsza intifada – palestyńskie powstanie przeciw izraelskiej okupacji, które rozprzestrzeniło się ze strefy Gazy poprzez Zachodni Brzeg Jordanu aż do Jerozolimy.

19.12.2014 Numer 26.2014
Reklama