Bliski Wschód

Borgiowie z Damaszku

Klan Asadów

Numer 21.2015
Hafiz Al-Asad (prezydent Syrii w latach 1971–2000) z żoną Anisą (obecnie na emigracji) i dziećmi. Od lewej: Mahir (generał), Madżid (inżynier, zmarł w 2008 r.), Basil (komandos, zginął w wypadku w 1994 r.), Buszra (niegdyś wpływowa postać w wojsku i tajnych służbach, dziś na emigracji) i Baszar (chciałby być prezydentem tak długo jak ojciec). Hafiz Al-Asad (prezydent Syrii w latach 1971–2000) z żoną Anisą (obecnie na emigracji) i dziećmi. Od lewej: Mahir (generał), Madżid (inżynier, zmarł w 2008 r.), Basil (komandos, zginął w wypadku w 1994 r.), Buszra (niegdyś wpływowa postać w wojsku i tajnych służbach, dziś na emigracji) i Baszar (chciałby być prezydentem tak długo jak ojciec). SIPA / East News
Po czterech latach wojny domowej Baszar al-Asad nie panuje już nawet nad własną rodziną. Czy rosyjska interwencja uratuje jego reżim?

Podejmując zagranicznych dygnitarzy w swoim pałacu w Damaszku, Baszar al-Asad zachowuje się jak gdyby nigdy nic. Dyplomaci i politycy, którzy mieli ostatnio okazję odwiedzać prezydenta, nie zauważyli za bramą wzmożonych środków bezpieczeństwa, choć w Syrii szaleje wojna. Gospodarz jest wyluzowany, uśmiechnięty i serdeczny. Nie każdy może jednak liczyć na podobne traktowanie. Krążą słuchy, że gdy w rezydencji na górze Kasjun zjawia się brat dyktatora, Mahir, strażnicy pieczołowicie go przeszukują.

16.10.2015 Numer 21.2015
Reklama