Bliski Wschód

Nadia traci nadzieję

Z piekła ocalona

Numer 21.2016
Była gwałcona do nieprzytomności. Przeżyła. Jej rodaczki rzucały się z mostów lub przecinały sobie żyły. Była gwałcona do nieprzytomności. Przeżyła. Jej rodaczki rzucały się z mostów lub przecinały sobie żyły. AP / EAST NEWS
Przez wiele miesięcy Nadia Murad była seksualną niewolnicą terrorystów z Państwa Islamskiego. Dziś opowiada światu o tragedii jezydów.
Pierwszy etap tułaczki – Grecja. Rozmowa z prezydentem Prokopisem Pawlopulosem (z prawej).AFP/EAST NEWS Pierwszy etap tułaczki – Grecja. Rozmowa z prezydentem Prokopisem Pawlopulosem (z prawej).

Podczas rozlicznych podróży Nadia jest przyjmowana nie tylko przez głowy państw. Była też gościem rodziny Amal i George’a Clooneyów. – Zwyczajni, naturalni ludzie – mówi. Poczęstowali ją herbatą i wodą mineralną w swoim wartym dziesięć milionów funtów domku pod Londynem. Amal Alamuddin Clooney – adwokatka zajmująca się prawami człowieka – zamierza postawić przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze mężczyzn z Państwa Islamskiego, którzy zniszczyli Nadii życie.

14.10.2016 Numer 21.2016
Reklama