Bliski Wschód

Daesz? No to dostaniesz!

Irak – orgia zabijania

Numer 25.2017
Piekło cywilów. Z narażeniem życia uciekali ze stref zajętych przez Daesz. Teraz są oskarżani o sprzyjanie terrorystom. Piekło cywilów. Z narażeniem życia uciekali ze stref zajętych przez Daesz. Teraz są oskarżani o sprzyjanie terrorystom. Reuters / Forum
Po odbiciu Mosulu iraccy żołnierze nareszcie odpoczęli. Wśród jęków mordowanych dżihadystów.
Każdy mężczyzna w wieku poborowym jest podejrzany. Zwłaszcza gdy ma nieszczęście być uchodźcą z innego miasta.Corbis/Getty Images Każdy mężczyzna w wieku poborowym jest podejrzany. Zwłaszcza gdy ma nieszczęście być uchodźcą z innego miasta.

Był parny i gorący lipcowy wieczór w ostatnich dniach bitwy o Mosul, gdy grupa oficerów irackich siadła do kolacji w zarekwirowanym domu nieopodal meczetu, gdzie trzy lata wcześniej przywódca Państwa Islamskiego obwieścił powstanie nowego kalifatu. U szczytu stołu siedział zwalisty dowódca, po jego dwóch stronach usadowili się majorzy. Dalej oficerowie zostali umieszczeni według rangi. Komendant próbował zrzucić nadwagę, więc zwykle nie podawano dań mięsnych, ale tym razem zrobiono wyjątek. Dzień wcześniej jednostka wyzwoliła kolejny kwartał miasta, nie ponosząc strat.

08.12.2017 Numer 25.2017
Reklama