Bliski Wschód

Dyplomatyka i łowy

Francuskie polowanie na islamskich terrorystów

Numer 09.2018
Interwencja w Mali. Francuzi skrupulatnie likwidowali afrykańskich watażków powiązanych z kalifatem. Interwencja w Mali. Francuzi skrupulatnie likwidowali afrykańskich watażków powiązanych z kalifatem. Reuters / Forum
Od kilku lat francuskie służby prowadzą wielkie „polowanie” na rodzimych dżihadystów z Państwa Islamskiego. Mimo to wielu groźnych terrorystów wciąż nie udało się zlikwidować.
Abdelilah Himich, dezerter z Legii Cudzoziemskiej, kiedyś walczył z talibami.AN/• Abdelilah Himich, dezerter z Legii Cudzoziemskiej, kiedyś walczył z talibami.

Gdzie się podziewa Abdelilah Legionista? To pytanie raczej nie spędza snu z powiek zwykłym śmiertelnikom. I oby tak pozostało, bo jeśli ten 28-letni Marokańczyk okryje się kiedyś sławą, to tylko jako brutalny i krwiożerczy islamski terrorysta. Za to francuskie służby specjalne bardzo interesują się losem tego dezertera z Legii Cudzoziemskiej, dwukrotnie odznaczonego za walkę z talibami w Afganistanie, który potem zmienił front i został jednym z czołowych dowódców Państwa Islamskiego. Odkąd pod koniec zeszłego roku Abdelilah Himich dał drapaka z Syrii, jest jednym z głównych celów komórki pod kryptonimem Allat.

27.04.2018 Numer 09.2018
Reklama