Bliski Wschód

Tron we krwi

Saudyjska polityka reform i represji

Numer 22.2018
Według amerykańskiego portalu The Daily Beast Chaszogi usiłował stworzyć lobby na rzecz demokracji w świecie arabskim. Według amerykańskiego portalu The Daily Beast Chaszogi usiłował stworzyć lobby na rzecz demokracji w świecie arabskim. caglecartoons.com
Zachodnich sojuszników – szokuje. Rodaków – morduje. Książę Mohamed ben Salman rozwiewa złudzenia co do saudyjskiej „dobrej zmiany”.
Strona saudyjska z początku utrzymywała, że Chaszogi po krótkim czasie wyszedł z konsulatu i nie wiadomo, dokąd się udał.caglecartoons.com Strona saudyjska z początku utrzymywała, że Chaszogi po krótkim czasie wyszedł z konsulatu i nie wiadomo, dokąd się udał.

Nie minęło pół roku od czasu, kiedy książę Mohamed ben Salman, następca tronu Arabii Saudyjskiej, był hucznie fetowany podczas swojej trzytygodniowej podróży do Stanów Zjednoczonych. Wyglądało na to, że wszystkie drzwi stoją przed nim otworem. Spotykał się z byłymi prezydentami George’em W. Bushem i Billem Clintonem, rozmawiał z ikoną telewizyjnych wywiadów Oprah Winfrey, w Dolinie Krzemowej odwiedził Billa Gatesa, szefa Apple Tima Cooka i bossa Tesli Elona Muska. Komentatorzy fetowali go pod młodzieżowym skrótem „MbS” jako reformatora ultrakonserwatywnego królestwa.

25.10.2018 Numer 22.2018
Reklama