Bliski Wschód

Ja w sprawie brata...

Film o premierze Izraela

Numer 07.2019
Premier tuż po usłyszeniu zarzutów prokuratorskich (28 lutego br.). Oszustwo, korupcja, nadużycie zaufania... Reakcja? „To polowanie na czarownice”. Premier tuż po usłyszeniu zarzutów prokuratorskich (28 lutego br.). Oszustwo, korupcja, nadużycie zaufania... Reakcja? „To polowanie na czarownice”. Flash 90 / Forum
Izraelski premier Beniamin Netanjahu jest jednym z pierwszych populistycznych polityków ery internetu. Dokumentalista Dan Shadur pokazuje, jak inscenizował swoją karierę.

Beniamin Netanjahu spotkał się na Kremlu z Władimirem Putinem, by porozmawiać o przyszłości Syrii – kraju, z którym graniczy Izrael. A także o groźbie, jaką dla izraelskiego narodu i reszty świata stanowi Iran. Rozmawiał też o roli, jaką pełnią w Izraelu rosyjscy Żydzi (w liczbie przeszło miliona) i o ofiarnej walce rosyjskiego narodu z hitlerowskim faszyzmem. Zaprosił Putina do Jerozolimy na odsłonięcie pomnika obrońców Leningradu, rodzinnego miasta prezydenta. A gdy tylko wrócił do kraju, prokurator generalny Izraela zapowiedział, że wystąpi z oskarżeniem, które może kosztować Netanjahu zwycięstwo w nadchodzących wyborach (wybory do Knesetu mają się odbyć 9 kwietnia br.

29.03.2019 Numer 07.2019
Reklama