Bliski Wschód

Podpalacze

Arabia Saudyjska: rafineria w ogniu

Numer 21.2019
Nas też bombardują! – rebelianci Huti od czterech i pół roku prowadzą wojnę z własnym rządem i zagraniczną interwencją. Uznali atak za najlepszą obronę. Nas też bombardują! – rebelianci Huti od czterech i pół roku prowadzą wojnę z własnym rządem i zagraniczną interwencją. Uznali atak za najlepszą obronę. Reuters / Forum
Cios był bolesny. W samo serce saudyjskiego petrobiznesu. Zaczęła się nowa wojna, na miarę XXI wieku.
Bukajk. Zbombardowana rafineria na wiele dni przerwała pracę. Skutki odczuł cały świat.AP/EAST NEWS Bukajk. Zbombardowana rafineria na wiele dni przerwała pracę. Skutki odczuł cały świat.

Klub oficerski w Rijadzie jest zwykle opuszczonym miejscem. Ostatnio jednak przed wejściem uformowała się kolejka. Słychać arabski, angielski, nawet łamany francuski. W sali przypominającej kinową znajduje się jasno oświetlona scena. To miejsce, gdzie wojskowi z tego regionu omawiają tajne plany. Tym razem na zaproszenie największego eksportera ropy naftowej na świecie zgromadziło się tu około osiemdziesięciu dyplomatów i kilku zagranicznych dziennikarzy. To impreza zupełnie wyjątkowa. Arabia Saudyjska pokazuje swoją ranę.

10.10.2019 Numer 21.2019
Reklama