Bliski Wschód

Emir umarł? Emir żyje?

Tak zginął Bagdadi

Numer 23.2019
Okolicznościowy mural autorstwa syryjskiego artysty Aziza al-Asmara (miasto Binnisz w prowincji Idlib). Okolicznościowy mural autorstwa syryjskiego artysty Aziza al-Asmara (miasto Binnisz w prowincji Idlib). AFP / EAST NEWS
Śmierć przywódcy Państwa Islamskiego to tylko chwilowe zwycięstwo antyterrorystycznej koalicji.
Nie ma wątpliwości, że śmierć przywódcy PI jest symbolicznym ciosem dla organizacji.caglecartoons.com Nie ma wątpliwości, że śmierć przywódcy PI jest symbolicznym ciosem dla organizacji.

Przyparty do muru w tunelu bez wyjścia Abu Bakr al-Bagdadi nie miał dokąd uciec. W ciemności słyszał psa, który podążał jego śladem, i głosy amerykańskich żołnierzy. Właśnie wtedy – według raportu wojskowych – odpalił ładunki wybuchowe ukryte w kamizelce zamachowca-samobójcy, którą miał na sobie. Tak zginął najbardziej poszukiwany człowiek świata – oraz dwójka dzieci, których w ostatnich chwilach życia użył jako żywej tarczy.

Żołnierze amerykańskich sił specjalnych wykopali szczątki samozwańczego emira Państwa Islamskiego (PI,) z zawalonego tunelu i przekazali specjalistom od identyfikacji ciał, którzy na miejscu porównali próbki z DNA Bagdadiego.

08.11.2019 Numer 23.2019
Reklama