Bliski Wschód

Profesor z kalifatu

Nowy kalif Państwa Islamskiego

Numer 18.2020
Klęska goniła klęskę (na zdjęciu: syryjskie miasto Tabka po odbiciu z rąk Państwa Islamskiego w 2017 r.). Czy nowy wódz odmieni złą passę? Klęska goniła klęskę (na zdjęciu: syryjskie miasto Tabka po odbiciu z rąk Państwa Islamskiego w 2017 r.). Czy nowy wódz odmieni złą passę? AFP / EAST NEWS
Długo trzymał się w cieniu, aż objął przywództwo Państwa Islamskiego. Kim jest najniebezpieczniejszy terrorysta świata?
Nowy przywódca Państwa Islamskiego, wybrany przez szurę po śmierci Abu Bakra al-Bagdadiego pod koniec 2019 r. Jego prawdziwa tożsamość nie została ustalona.AN Nowy przywódca Państwa Islamskiego, wybrany przez szurę po śmierci Abu Bakra al-Bagdadiego pod koniec 2019 r. Jego prawdziwa tożsamość nie została ustalona.

Od jesieni 2019 r. Państwo Islamskie przeżywa głęboki kryzys. Oddziały zbrojne zostały wyparte z zajętych terytoriów Syrii i Iraku, sił na kontynuowanie dżihadu nie pozostało wiele. Kolejnym wielkim ciosem była likwidacja lidera PI – Abu Bakra al-Bagdadiego. Wkrótce na firmamencie związku terrorystów pojawiła się nowa postać: Abu Ibrahim al-Haszemi al-Kurajszi. Czy uda mu się zapanować nad największą organizacją terrorystyczną na świecie i przywrócić jej utracony blask? – zastanawia się na portalu Lenta.

27.08.2020 Numer 18.2020
Reklama