Bliski Wschód

Złoty emir

Hojny władca

Numer 20.2020
Al-Sani jest jednym z najbogatszych światowych przywódców. O jego pałacach i przerobionych za miliony dolarów odrzutowcach krążą legendy. Al-Sani jest jednym z najbogatszych światowych przywódców. O jego pałacach i przerobionych za miliony dolarów odrzutowcach krążą legendy. AFP / EAST NEWS
Gdy w wieku 33 lat przejmował władzę, był najmłodszym monarchą w historii swego kraju. Dziś emir Kataru Tamim ben Hamad al-Sani przyciąga uwagę światowych mediów pasją do zbytku. Władca skupuje na całym świecie drogie nieruchomości, domy towarowe, biurowce i samoloty.
W samym Katarze władca dysponuje kilkunastoma luksusowymi rezydencjami.Zuma/Forum W samym Katarze władca dysponuje kilkunastoma luksusowymi rezydencjami.

Z majątkiem szacowanym na 10 mld dolarów emir Kataru Tamim ben Hamad al-Sani jest jednym z najbardziej zamożnych władców świata. Jego fortuna ma swoje źródło w zyskach ze sprzedaży ropy naftowej i gazu. Od dzieciństwa pławi się w luksusach i nie prowadzi skromnego życia rentiera: na całym świecie skupuje pałace i wspaniałe rezydencje, obsypuje też prezentami matkę, kupując jej całe domy towarowe. Jego młodszy brat w czasie studiów mieszkał wraz z liczną służbą w hotelu, w którym kręcono „Pretty Woman” i zamiast się uczyć, miło spędzał czas z siostrami Kardashian.

24.09.2020 Numer 20.2020
Reklama