Bliski Wschód

Piękna też bestia

Asma al-Asad. Syria to także ja!

Numer 21.2020
Asma al-Asad (z domu al-Ahras, ur. w 1975 r.), pierwsza dama Syrii, żona Baszara al-Asada. Asma al-Asad (z domu al-Ahras, ur. w 1975 r.), pierwsza dama Syrii, żona Baszara al-Asada. AP / EAST NEWS
Gdyby oceniać to tylko po zdjęciach, w ciągu dwudziestu lat małżeństwa z syryjskim dyktatorem Asma al-Asad nie straciła nic ze swego uroku.
Oficjalna wersja głosi, że Asma i Baszar zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia w 1992 r.caglecartoons.com Oficjalna wersja głosi, że Asma i Baszar zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia w 1992 r.

W wieku 45 lat wciąż może uchodzić za piękność. Potrafi też wywierać dobre wrażenie: elegancka jak z obrazka, zawsze pogodna i gotowa obdarzać rozmówców promiennym fotogenicznym uśmiechem. Mimo to czar prysł. W trakcie niekończącej się wojny domowej żona Baszara al-Asada przeszła długą drogę.

A jej wizerunek legł w gruzach niczym wiele syryjskich miast.

W czasach krótkiego ocieplenia w stosunkach z Zachodem, gdy Asad gościł w Paryżu i zapraszał Baracka Obamę do Damaszku, żona jak z obrazka była jego marketingowym atutem.

08.10.2020 Numer 21.2020
Reklama