Bliski Wschód

A psik!

Katar gotowy do mundialu

Numer 8.2021
Stadion Education City w Dausze przypomina kształtem oszlifowany diament. Stadion Education City w Dausze przypomina kształtem oszlifowany diament. Shutterstock
Przyznanie organizacji mundialu arabskiemu emiratowi wywołało wiele kontrowersji. Czy w 2022 roku futbol umrze na... Katar?
Muzeum Narodowe Kataru, projekt Jeana Nouvela, nawiązuje do pustynnej róży. W tle – widok na stolicę.Shutterstock Muzeum Narodowe Kataru, projekt Jeana Nouvela, nawiązuje do pustynnej róży. W tle – widok na stolicę.

Gdy przed dziesięcioma laty ogłoszono, że piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 r. odbędą się w Katarze, świat przecierał oczy ze zdumienia. Maleńki kraj bez futbolowych tradycji, niekoniecznie przestrzegający zachodnich standardów, nie wydawał się najwłaściwszym wyborem. Od tamtej pory nie cichną głosy krytyki. Dodatkowo prasa nagłośniła zakulisowe powody tej decyzji. Ustalenia dziennikarzy śledczych stawiają w nie najlepszym świetle Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) i jej poszczególnych działaczy.

08.04.2021 Numer 8.2021
Reklama