Bliski Wschód

Święta wojna

Rakiety nad Izraelem, bomby nad Gazą

Numer 11.2021
Każde uderzenie w Hamas w strefie Gazy jest dla Izraela kosztowne wizerunkowo i finansowo (Al-Walid, 13 maja br.). Każde uderzenie w Hamas w strefie Gazy jest dla Izraela kosztowne wizerunkowo i finansowo (Al-Walid, 13 maja br.). AFP / EAST NEWS
Znowu zawyły syreny i znowu izraelski system obronny przechwycił palestyńskie rakiety. W odwecie spadły bomby na Gazę. Chociaż to starcie Dawida z Goliatem, ten ostatni nie ma szans na zwycięstwo.
Wygląda na to, że „lokalny spór o nieruchomość został rozdmuchany” – jak oświadczyły izraelskie władze.caglecartoons.com Wygląda na to, że „lokalny spór o nieruchomość został rozdmuchany” – jak oświadczyły izraelskie władze.

Bogaty, uzbrojony po zęby Izrael – po jednej stronie; Palestyńczycy fabrykujący rakiety w garażach – po drugiej. Jedni na ustach mają „terroryzm”, drudzy – „apartheid”. Jedni i drudzy mają rację. Co z tego, skoro to zupełnie różne racje, które nie pozwalają im żyć obok siebie? Potwornie skomplikowany konflikt na Bliskim Wschodzie trwa już od kilkudziesięciu lat, regularnie wybuchając paroksyzmami kolejnych żydowsko-arabskich wojen i palestyńskich powstań.

20.05.2021 Numer 11.2021
Reklama