Bliski Wschód

Szirin stała z boku

Palestyński opór

Numer 15.2022
Szarin Abu Akleh zginęła 11 maja br. Panteon palestyńskich ofiar powiększył się o kolejną męczenniczkę. Szarin Abu Akleh zginęła 11 maja br. Panteon palestyńskich ofiar powiększył się o kolejną męczenniczkę. AFP / EAST NEWS
Na Zachodnim Brzegu Jordanu miasto Dżenin symbolizuje zbrojny opór i boom gospodarczy. Po śmierci reporterki Al-Dżaziry raczej nie da się połączyć jednego z drugim.
Kula, która ją trafiła, pochodziła najprawdopodobniej z izraelskiego karabinu. Dziennikarka relacjonowała interwencję wojska w palestyńskim obozie uchodźców.Reuters/Forum Kula, która ją trafiła, pochodziła najprawdopodobniej z izraelskiego karabinu. Dziennikarka relacjonowała interwencję wojska w palestyńskim obozie uchodźców.

Wśród dinozaurów, lwów i delfinów Palestyńczyk Basam Haddad prowadzi Tourist Village. Na terenie o powierzchni 45 tys. mkw. znajduje się – oprócz licznych figurek zwierząt współczesnych i prehistorycznych – czterogwiazdkowy hotel ze 135 pokojami, basen odkryty i kryty, muzeum folklorystyczne, są też trzy sale weselne, amfiteatr i park rozrywki z ponad czterdziestoma atrakcjami. 50-letni Basam i jego ojciec Ibrahim zainwestowali 30 mln dolarów – w nadziei na lepszą przyszłość.

15.07.2022 Numer 15.2022
Reklama