Bliski Wschód

Talibabki

Burka niejedno ma imię

Numer 26.2022
Dzielnica Mea Szearim w Jerozolimie. Do tej części miasta nie przenika niemal nic ze świata zewnętrznego. Nie uświadczysz tu żadnych lokali ani rozrywek. Dzielnica Mea Szearim w Jerozolimie. Do tej części miasta nie przenika niemal nic ze świata zewnętrznego. Nie uświadczysz tu żadnych lokali ani rozrywek. Flash 90 / Forum
Islam nie ma monopolu na fundamentalizm. W sercu Jerozolimy można spotkać ultraortodoksyjne Żydówki zasłonięte od stóp do głów.
Nie zdejmują „burek” nawet w domu i myją się w ubraniach. Nie wolno posyłać dzieci do szkół (także religijnych).Flash 90/Forum Nie zdejmują „burek” nawet w domu i myją się w ubraniach. Nie wolno posyłać dzieci do szkół (także religijnych).

Trudno byłoby ją przeoczyć, spacerując w wąskich zaułkach Mea Szearim, jednej z najstarszych dzielnic w Jerozolimie. Wątła postać spowita w czerń, jakby zabłąkana w tej dzielnicy zamieszkanej głównie przez charedim, ortodoksyjnych Żydów. Jednak ta kobieta osłonięta od stóp do głów, tak że nie widać nawet jej oczu, nie jest muzułmanką. Przed chwilą wyszła ze sztibłu – niewielkiej bóżnicy, z której dobiegają modlitewne śpiewy. Teraz przemierza spiesznym krokiem wąskie, kręte chodniki. Wreszcie znika w drzwiach starego odrapanego budynku.

16.12.2022 Numer 26.2022
Reklama