Bliski Wschód

Flashmoby i karabiny

Iranki walczą

Numer 26.2022
Mahabad w irańskim Kurdystanie (listopad 2022 r.). Najpierw strzelano do demonstrantów gazem łzawiącym i śrutem, teraz reżim przysłał snajperów. Mahabad w irańskim Kurdystanie (listopad 2022 r.). Najpierw strzelano do demonstrantów gazem łzawiącym i śrutem, teraz reżim przysłał snajperów. Abaca / EAST NEWS
Powstanie przeciw irańskiej islamistycznej dyktaturze wkracza w nową fazę. Demonstranci uciekają się do taktyki partyzanckiej. Jak długo mułłowie utrzymają się u władzy?
„Oto ich najwyższy przywódca!”. Na mundialu w Katarze reprezentacja Iranu pozwoliła sobie na gest sprzeciwu.Cagle Cartoons „Oto ich najwyższy przywódca!”. Na mundialu w Katarze reprezentacja Iranu pozwoliła sobie na gest sprzeciwu.

Nie ma miejsca, w którym byłabym bezpieczna przed poplecznikami reżimu. Nawet we śnie – mówi Anusz. Minął dobry miesiąc, odkąd redaktorzy „Spiegla” po raz pierwszy rozmawiali z dwudziestokilkuletnią Anusz, nauczycielką z Teheranu. Już wtedy protesty, które wybuchły po śmierci Kurdyjki Mahsy Amini we wrześniu, ogarnęły cały kraj. Anusz uczestniczyła w nich od samego początku. Teraz znów opowiada o swoich doświadczeniach w długich wiadomościach na czacie Messengera. Zmieniła komunikator, bo już nie uważa, że WhatsApp jest wystarczająco bezpieczny.

16.12.2022 Numer 26.2022
Reklama