Bliski Wschód

Tam, gdzie inni plują

Kasımpaşa rządzi. Sąsiedzi Erdoğana

Numer 11.2023
Kasımpaşa zawsze była w dole. Geograficznie i społecznie. Dopiero Erdoğan odkrył, że leży tam też władza. Kasımpaşa zawsze była w dole. Geograficznie i społecznie. Dopiero Erdoğan odkrył, że leży tam też władza. Panos / Forum
W stambulskiej dzielnicy, w której Recep Tayyip Erdoğan spędził pół życia, mieszkańcy do dziś zachwycają się swoim sąsiadem.
Ten adres zna tu każdy. Piyale Mumhanesi Sokak 34. Na trzecim piętrze po prawej stronie mieszkał przyszły prezydent.Laif/Forum Ten adres zna tu każdy. Piyale Mumhanesi Sokak 34. Na trzecim piętrze po prawej stronie mieszkał przyszły prezydent.

Taksówkarz oczywiście zna dom prezydenta. Podróż od Wieży Galaty w dół do Doliny Pobożnych zajmuje dziesięć minut. Do Kasımpaşy. Tutaj dorastał, na dole wzgórza. Tu grał w piłkę nożną Imam Beckenbauer, jak go wówczas nazywano. Stamtąd widział sześciopasmówkę prowadzącą do drogich dzielnic. Do wielogwiazdkowych hoteli, do barów.

Recep Tayyip Erdoğan był na dole. W Kasımpaşy, gdzie ulice są coraz węższe, z balkonów wisi pranie, gdzie nie ma barów, tylko meczety, małe sklepiki, herbaciarnie.

19.05.2023 Numer 11.2023
Reklama