Chiny

Białe mięso

Chiński model modelingu

Numer 24.2017
Proza życia: sesje i pokazy dzień w dzień po 15 godzin bez przerwy. Cudzoziemkom odbiera się paszporty. Nie protestują, bo nie znają języka. Proza życia: sesje i pokazy dzień w dzień po 15 godzin bez przerwy. Cudzoziemkom odbiera się paszporty. Nie protestują, bo nie znają języka. AFP / EAST NEWS
Rosyjskie modelki w Chinach handlują narkotykami i umierają z wycieńczenia.
Chodzą tylko w mundurkach? No to trzeba ich porządnie ubrać! Pierre Cardin odkrył chiński rynek pod koniec lat 70. XX wieku.AFP/EAST NEWS Chodzą tylko w mundurkach? No to trzeba ich porządnie ubrać! Pierre Cardin odkrył chiński rynek pod koniec lat 70. XX wieku.

Śmierć 14-letniej Włady, modelki z rosyjskiego miasta Perm, wywołała burzę. Dziewczyna pracowała w Chinach, brała udział w pokazach Shanghai Fashion Week. Agencja modelek twierdzi, że przyczyną śmierci była ostra infekcja. Opinia publiczna nie wierzy jednak w tę wersję. Zdaniem znawców świata mody dziewczyny są wykorzystywane do pracy ponad siły i Włada mogła nie wytrzymać zbyt wielkiego obciążenia. Wielkie oburzenie wywołała też wiadomość o wysokości rekompensaty, którą agencja wypłaciła rodzicom Włady: 800 dolarów.

24.11.2017 Numer 24.2017
Reklama