Chiny

Wsiowa zmiana

Chiny B

Numer 20.2020
Agroturystyka na masową skalę: W takich wioskach uprawia się ekologiczny ryż i... turystykę. Agroturystyka na masową skalę: W takich wioskach uprawia się ekologiczny ryż i... turystykę. Xinhua / East News
Xi Jinping uznał, że chińskie miasta są już wystarczająco nowoczesne, więc czas zabrać się za wieś. Plany są ambitne, ale mieszkańcy prowincji wciąż zmagają się z biedą.
Rewitalizacja wsi jest flagową polityką Xi Jinpinga, który do 2050 roku chce zrobić z Chin superpotęgę.Xinhua/East News Rewitalizacja wsi jest flagową polityką Xi Jinpinga, który do 2050 roku chce zrobić z Chin superpotęgę.

Wszystko wygląda cudownie na oficjalnych zdjęciach. Chiński przywódca Xi Jinping dokonuje inspekcji hodowli ryb, pól ryżowych i winnic w regionie autonomicznym Ningxia, przechadza się po polach lilii w prowincji Shanxi i dogląda hodowli grzybów w Shaanxi. Precyzyjnie wyreżyserowane ujęcia mają roztaczać wizję najnowszej flagowej polityki Xi, którą jest rewitalizacja wsi. Państwo zapowiada warte miliardy dolarów inwestycje. Wydatki mają podnieść dobrobyt, poprawić sytuację ekologiczną i sprawić, by prowincje dorównały pod względem rozwoju wspaniałym, błyszczącym miastom.

24.09.2020 Numer 20.2020
Reklama