Chiny

Spokojnie jak na wojnie

Tajwan. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi

Numer 01.2023
Stołeczne Tajpej nadal żyje w swoim codziennym rytmie. Wśród mieszkańców wyczuwa się jednak rosnący niepokój. Stołeczne Tajpej nadal żyje w swoim codziennym rytmie. Wśród mieszkańców wyczuwa się jednak rosnący niepokój. AFP / EAST NEWS
Pekin coraz agresywniej grozi Tajwanowi, a tylko nieliczni mieszkańcy wyspy byliby przygotowani na konflikt z supermocarstwem. Teraz ma się to jak najszybciej zmienić.
Noworoczne manewry tajwańskiej marynarki wojennej (Keelung, styczeń 2022 r.).Reuters/Forum Noworoczne manewry tajwańskiej marynarki wojennej (Keelung, styczeń 2022 r.).

Tajfun wbija fale do portu w Keelung, wichura szarpie sztormiak Chen Wen-china. Jego siwe włosy są mokre od deszczu. Wskazuje na kutry kołyszące się przy nabrzeżu. Wielu rybaków wyruszy niebawem na morze, nie wiedząc, czy uda się im sprzedać swój towar. Chen ma więc teraz większe zmartwienia niż sztorm. Keelung leży na północnym wschodzie Tajwanu. W ozdobionych kwiatami świątyniach rybacy modlą się o bogaty połów. Rybak dobrze zna tutejsze morze. Pierwszą łódź kupił, kiedy był nieco po dwudziestce.

30.12.2022 Numer 01.2023
Reklama