Chiny

Zegar tyka dla TikToka

Tajna broń Chińczyków?

Numer 09.2023
Jak każda chińska firma ByteDance musi przekazywać na żądanie władz wszystkie posiadane dane. Jak każda chińska firma ByteDance musi przekazywać na żądanie władz wszystkie posiadane dane. Shutterstock
Do państw, gdzie obywatele nie mogą używać TikToka, jednej z najpopularniejszych aplikacji na naszej planecie, wkrótce mogą dołączyć USA. Byłby to koniec pewnej epoki w historii internetu.
W USA wciąż nie ma kompleksowego prawnego podejścia do kwestii prywatności użytkowników internetu.Cagle Cartoons W USA wciąż nie ma kompleksowego prawnego podejścia do kwestii prywatności użytkowników internetu.

TikTok ma na świecie ponad miliard użytkowników. Prognozuje się, że w 2025 r. platforma osiągnie przychody większe niż YouTube (prawie 25 mld dolarów). Każdego miesiąca w niekończącym się strumieniu krótkich filmików zanurza się 150 mln Amerykanów, czyli prawie połowa mieszkańców Stanów Zjednoczonych. To głównie ludzie bardzo młodzi. Badania sondażowe wykazują, że aktywne konto na TikToku posiada w USA 71 proc. przedstawicieli pokolenia Z (urodzeni pod koniec lat 90.), tymczasem wśród milenialsów (urodzeni w latach 80.

21.04.2023 Numer 09.2023
Reklama