Europa

Nie do wiary!

Kasjerzy Watykanu

Numer 22/ 2013
Nunzio Scarano (ur. w 1952 r.), duchowny włoski. Przed otrzymaniem święceń kapłańskich w 1987 r. pracował w bankowości. Nunzio Scarano (ur. w 1952 r.), duchowny włoski. Przed otrzymaniem święceń kapłańskich w 1987 r. pracował w bankowości. EAST NEWS
Monsignore Nunzio Scarano, wysokiej rangi urzędnik Banku Watykanu, aresztowany za pranie milionów euro. Don Nunzio nie docenił papieża Franciszka robiącego czystkę we własnych szeregach.
Scarano na taśmach podsłuchu prezentował się jak stary mafioso. Na zdjęciu moment aresztowania duchownego.AFP Scarano na taśmach podsłuchu prezentował się jak stary mafioso. Na zdjęciu moment aresztowania duchownego.

Skrzynka pocztowa mieszkania prałata Nunzia Scarana na drugim piętrze wielkiego, barokowego pałacu w centrum Salerno jest przepełniona. Najwyraźniej dawno nikogo tu nie było. I chyba nieprędko się pojawi: Scarano, główny księgowy APSA, zarządu nieruchomości watykańskich, przebywa w Rzymie w areszcie śledczym. Do postawionych mu wcześniej zarzutów korupcji i oszustwa doszły już nowe, związane z niewiarygodną, zorganizowaną po gangstersku operacją, która zakończyła się fiaskiem.

19.07.2013 Numer 22/ 2013
Reklama