Europa

Ataman z Majdanu

Witalizacja Ukrainy

Numer 33/ 2013
Majdan to współczesna wersja siczy, dzikiego kozackiego obozu. – To wspólnota wolnych ludzi i Kliczko, Jaceniuk, Tiahnybok nie są tu dowódcami. Majdan to współczesna wersja siczy, dzikiego kozackiego obozu. – To wspólnota wolnych ludzi i Kliczko, Jaceniuk, Tiahnybok nie są tu dowódcami. EPA / PAP
Nieskomplikowany bokser Witalij Kliczko najszybciej zrozumiał reguły dzikiej, kozackiej demokracji. Czy teraz wiecujący w Kijowie Ukraińcy zrobią go swoim prezydentem?
Kliczkowie w 1990 r. Od lewej: Witalij, Wołodymyr senior (już w randze generała-majora, czyli generała brygady), Nadieżda i Wołodymyr junior.Getty Images/FPM Kliczkowie w 1990 r. Od lewej: Witalij, Wołodymyr senior (już w randze generała-majora, czyli generała brygady), Nadieżda i Wołodymyr junior.

Jaką polityczną radę dał panu Bill Clinton? – spytała rosyjska dziennikarka i celebrytka Ksenia Sobczak. – Yyy..., bądź jak najbardziej prosty, yyy…, mów, yyy…, zrozumiałym..., yyy..., zrozumiałym, yyy..., dla ludzi językiem” – wydukał z wyraźnym wysiłkiem zachrypnięty Witalij Kliczko. Na tle swobodnej i żartującej Sobczak wyglądał bardziej jak toporny bokser wagi ciężkiej niż pewny siebie kandydat na prezydenta Ukrainy. A zebrani na kijowskim Majdanie ludzie bezlitośnie drwili z wyemitowanego przez rosyjską telewizję Dożd’ (Deszcz) wywiadu.

20.12.2013 Numer 33/ 2013
Reklama