Europa

Panie Turek kończ pan!

Kult ojca

Numer 05/ 2014
Przez jeden rok popularność premiera Erdogana spadła do rekordowo niskich 40 proc. Przez jeden rok popularność premiera Erdogana spadła do rekordowo niskich 40 proc. Reuters / Forum
Pycha zgubiła już największych. Jeśli więc premier Recep Tayyip Erdoğan, największy reformator Turcji od czasów Atatürka, nie opamięta się w porę, przejdzie do historii jako szaleniec, który chciał przekopać drugi Bosfor.
Demonstracje przeciwko procesowi wojskowych oskarżonych o spisek zostały brutalnie stłumione (Stambuł, luty br).AFP/EAST NEWS Demonstracje przeciwko procesowi wojskowych oskarżonych o spisek zostały brutalnie stłumione (Stambuł, luty br).

Sağlam irade to po turecku silna wola. To także hasło nowej kampanii premiera Recepa Tayyipa Erdoğana, który zapewnia z tysięcy wielkich bilbordów, że wciąż ma silną wolę uczynić z Turcji „jedną z 10 najpotężniejszych demokracji na świecie”. Tymczasem publicyści ostrzegają przed rosnącym kultem jednostki. Wielki Erdoğan jest wszędzie: odwraca uwagę kierowców, przychodzi uśmiechnięty w niechcianych esemesach, zagląda przez ramie sprawdzającym rozkład jazdy na przystankach.

28.02.2014 Numer 05/ 2014
Reklama