Europa

Car Nikita

Chruszczow: po co oddał Krym Ukrainie?

Numer 10/ 2014
Buława I sekretarza. Kukurydza była oczkiem w głowie rosyjskiego przywódcy. Pragnął zwiększyć ilość paszy, ale przede wszystkim „dogonić i przegonić USA”, więc kazał sadzić ją gdzie popadnie. Buława I sekretarza. Kukurydza była oczkiem w głowie rosyjskiego przywódcy. Pragnął zwiększyć ilość paszy, ale przede wszystkim „dogonić i przegonić USA”, więc kazał sadzić ją gdzie popadnie. EAST NEWS
To on, towarzysz Chruszczow, podarował Krym Ukrainie. A potem walił butem w ONZ, obsiał ZSRR kukurydzą, zdemaskował kult Stalina, wysłał Gagarina w kosmos i prawie rozpętał wojnę atomową z Ameryką. Mało? Więcej o nim jest poniżej.
Chłopskie maniery i prosty język „łysego grubaska” zaskoczyły Amerykanów.AP/EAST NEWS Chłopskie maniery i prosty język „łysego grubaska” zaskoczyły Amerykanów.

Wioska Kalinowka w obwodzie kurskim, gdzie przyszły sekretarz generalny radzieckiej partii komunistycznej Nikita Chruszczow przyszedł na świat, nadal jest miejscem jego kultu. Zbudował w Kalinowce dużo obiektów. Jak był sekretarzem partii, przyjeżdżał w rodzinne strony, pomagał, jak mógł. Ludzie to pamiętają – konstatuje nauczyciel historii Władimir Chudiakow, który prowadzi szkolne muzeum poświęcone sławnemu krajanowi. – Ale gdy pamięć pozostała, budynki – już nie.

09.05.2014 Numer 10/ 2014
Reklama