Europa

Czarny Piotruś

Wybór Ukrainy

Numer 11/ 2014
Poroszenko wykorzystał swoją szansę, że Kliczko zaczął tracić poparcie Majdanu i przekonał go, żeby nie startował w wyborach prezydenckich. Poroszenko wykorzystał swoją szansę, że Kliczko zaczął tracić poparcie Majdanu i przekonał go, żeby nie startował w wyborach prezydenckich. EAST NEWS
Czy człowiek, który udaje, że jest kimś innym, niż jest, może zostać prezydentem Ukrainy? Ależ oczywiście! Na Ukrainie wszystko jest możliwe. Zwłaszcza dzisiaj.
Rodzina Poroszenki: żona Marina (druga od prawej) z dziećmi, Ołeksandrą, Mychajłem, Ołeksijem i Jewhieniją.Picture Alliance/AN Rodzina Poroszenki: żona Marina (druga od prawej) z dziećmi, Ołeksandrą, Mychajłem, Ołeksijem i Jewhieniją.

Kto chce poznać Petra Poroszenkę, powinien pojechać do Winnicy. Winnica leży 200 km od Kijowa, nad południowym biegiem Bugu, ma 370 tysięcy mieszkańców, uniwersytet medyczny i jest stolicą prowincji o tej samej nazwie.

Od prawie trzech lat Winnica może poszczycić się wielką atrakcją turystyczną. To największe fontanny Europy, ustawione na rzece, wyrzucają wodę na wysokość 70 metrów, a towarzyszą temu pokazy światła i dźwięku. Przybywają tutaj turyści z całej Ukrainy.

23.05.2014 Numer 11/ 2014
Reklama