Europa

Underground

Podziemny Bukareszt – królestwo bezdomnych, narkomanów i sierot

Numer 14/ 2014
Bruce Lee żyje w kanałach od upadku komunizmu. Sam był sierotą – jednym z tysięcy dzieci z rumuńskich sierocińców. Bruce Lee żyje w kanałach od upadku komunizmu. Sam był sierotą – jednym z tysięcy dzieci z rumuńskich sierocińców. Radu Cornicilic / Casa Journalist
Witajcie w podziemiach Bukaresztu. Nad spokojem królestwa czuwa Bruce Lee.
Bruce Lee i jego drużyna. Pod ziemią sieroty znajdą namiastkę domu, wyposażonego nawet w elektryczność.Radu Cornicilic/Casa Journalist Bruce Lee i jego drużyna. Pod ziemią sieroty znajdą namiastkę domu, wyposażonego nawet w elektryczność.

Bukareszt zachwyca secesyjnymi budowlami, pełną przepychu architekturą i szerokimi bulwarami. Jednak pod tętniącym życiem miastem skrywa się drugie – podziemne. Bukareszt zakazany, do którego nie ma wstępu żaden turysta. Sieć tajnych tuneli, zbudowanych przez Nicolae Ceauşescu, oraz kanałów stanowiących pozostałość po próbach stworzenia przez byłego dyktatora sieci centralnego ogrzewania. Znalazły tu schronienie zbłąkane dusze rumuńskiej stolicy: bezdomni, narkomani, sieroty… Prawie wszyscy są nosicielami wirusa HIV, wielu ma gruźlicę.

04.07.2014 Numer 14/ 2014
Reklama