Europa

Wielka kumulacja

Milionerzy mimo woli

Numer 03.2015
Tak się cieszyli przed sklepem, w którym nabyli losy. Cała Hiszpania im zazdrościła. Tak się cieszyli przed sklepem, w którym nabyli losy. Cała Hiszpania im zazdrościła. Alvaro Calvo/EFE / Forum
Co się dzieje, gdy mała wioska wygra na loterii? Mieszkańcy Sodeto, którzy przed trzema laty wspólnie trafili 210 milionów euro, wciąż nie mogą się otrząsnąć z pięknego snu.
274 mieszkańców wykupiło do spółki los nr 58 268, żeby wspomóc koło gospodyń.Anna Serano/Hemis/EAST NEWS 274 mieszkańców wykupiło do spółki los nr 58 268, żeby wspomóc koło gospodyń.

Pewnego grudniowego poranka Costisa wyrwał ze snu dzwonek telefonu. W słuchawce usłyszał głos przyjaciela. Ruben był bardzo poruszony. – Chodź zobaczyć, co się dzieje we wsi. Wszyscy świętują, to niesamowite! – krzyczał. Fiesta? Z samego rana? Ciągle jeszcze lekko przymulony Grek zwlókł się z łóżka i ruszył na przełaj przez pola. W oddali majaczyły zabudowania Sodeto, niewielkiej aragońskiej wioski liczącej 75 domów. O tej porze wszyscy mieszkańcy powinni harować w pocie czoła, a tymczasem we wsi działo się coś niezwykłego.

06.02.2015 Numer 03.2015
Reklama